Sahne perdesi ; Ağır kadife kumaşların pilelenmesi ile yapılan bir perde modeli olduğunu daha önce de söylemiştik.Sahne perdelerinde temel olarak 2 farklı mekanizma tipi uygulanmaktadır.Bunlardan ilki insan gücüyle hareket ettirilen manuel mekanizma ikincisi ise bir perde motoru sayesinde hareketi sağlanan motorlu sistemdir.Bu yazımızda motorlu sahne perdesi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncellikle sahne perdesinde motorlu sistem kullanmak gerekli midir?Bu soruyu cevaplamak için farklı durumları irdelemek gerekir bu koşullar sağlanıyorsa motorlu sistem kullanmak elzemdir.Örneğin sahne perdesi ölçüleri manuel olarak kontrol edilebilecek boyutların üzerindeyse yani büyük ve geniş bir sahne ön cephesi mevcutsa motorlu sahne perdesi kullanmak mutlaka gereklidir.Bizim genelde 4 mt üzeri genişliği olan sahnelerde tavsiye ettiğimiz motorlu sistem kullanılmasıdır.Başka bir örnek vermek gerekirse çok sık açılıp kapanmak zorunda olan bir sahneniz varsa bir kol gücüne ihtiyaç duymadan perdenizi kolayca açıp kapatabilirsiniz.

Her zaman doğru uygulanmış bir motorlu sistem (kaliteli motor ve iyi işçilik) manuel sistemden daha uzun ömürlü ve kullanışlı olacaktır.

Ürünlerimizi hazırlarken öncelik olarak ele aldığımız 2 şey müşterimizin istekleri ve sahnenin elverişliliği olmaktadır.Somfy ve mosel marka motorlar kullanmaktayız.Kullandığımız tüm motorlar 5 yıl garantimiz altındadır.Piyasada aynı işi yapan daha ucuz markasız veya garantisiz motorlar mevcuttur ama hiçbir projemizde müşterimiz özellikle istemiş dahi olsa bu motorları kullanmamaktayız.

motorlu sahne perdesi

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Benzer Ürünler

Çatalca Perdeci Çatalca Perdeci Aramaya Son Tüm İstanbul gibi çatalca ilçesine’de ücretsiz keşif hizmeti vermekteyiz. Çağrı Merkezimizi arayarak alanında uzman elema...