Sahne Perdesi Modelleri

Sahne Perdesi Projelerimizden

Kadife veya diğer dökümlü kumaşların isteğe uygun şekilde pilelenmesi ve bu kumaşın bir ray üzerinde çeşitli mekanizmalarla hareket ettirilmesiyle oluşan perde modeline sahne perdesi diyoruz.Sahne perdesi projelerimizde genellikle kadife kumaş kullanmaktayız , kadife kumaş istenilen görsellik ve akustik özellikleri fazlasıyla sağlamaktadır.

Sahne perdesi çoğu zaman büyük alanlar kapsayan perdelerdir.Bu metrajdaki perde ağırlığı sebebiyle insan gücüyle kontrol edilmesi çok zor olacaktır.Motorlu sahne perdeleri bu anlarda en büyük çözüm yardımcımız olacaktır.Daha küçük sahne ve kulis perdeleri manuel olarak tasarlanabilir.

Tüm sahne perdesi projelerimizde Somfy ve mosel marka motorlar kullanmaktayız.Her iki markayada beş (5) yıl garanti ,garanti sonrası teknik destek sağlıyoruz.

Sahne perdesi dendiği zaman akla tek bir perde gelmemektedir.Bir sahnenin sahne önü ve arkası sahne ekipmanlarınıda kapsamaktadır.Bunları sıralamak gerekirse

Kulis Perdesi ;Hem sahnede dekoru tamamlamak amacıyla hemde kulisle sahne arasındaki bağlantıyı izleyicilere çok fazla belli etmemek amacıyla çeşitli renk kumaşlardan yapılan sabit veya açılır kapanır perdelerdir.

Dekor Perdesi ;Sahnede çeşitli oyunlarla bağlantılı olarak dekor amaçlı kullanılabilecek çeşitli perdeleri içerir.

Sahne Fon Perdesi ; Sahne perdesinin sağı,solu ve üstüne yapılacak fon perdelerdir.Genellikle sabit olarak tasarlanan bu perdeler sahnenize gereken estetik ve güzelliği sağlayacaktır.

Yangın Perdesi ; Sahnede olası bir yangın anında devreye girerek sahne ile seyirci arasında alevin ilerlemesini engellemek amacıyla yapılan perdedir.Güncel şartlarda birçok sahnede bulunması gerekir.

Projeksiyon Perdesi ; Sahne perdesi kullanıldığı alanlar itibariyle beraberinde bir projeksiyon cihazı ve bu cihazın en üstün performansla çalışacağı bir projeksiyon perdesi ihtiyacı oluşturmaktadır.Tüm projeksiyon cihazları stoklarımızda mevcuttur.

Soru Cevap :

Sahne Perdesi Nasıl Yapılır?

Genellikle kadife kumaştan imal edilir.Kadife kumaş görsellik açısından ve ses izolasyonu sağlaması açısından tercih edilmektedir.150 cm enindeki kadife kumaşlar yan yana dikilerek sahne enini tamamen kapatacak boyutta bir perde oluşturulur.Motorlu sahne perdesi veya manuel sahne perdesi olarak kullanım yöntemi seçilerek perde’nin hareket edeceği ray tipi tercih edilir.Motorlu sistemde perde bir motor vasıtasıyla hareket ettirilir ve kumanda veya butonla kontrol edilebilir şekilde tasarlanmıştır.Manuel sahne perdesi ise bir ip ve taşıyıcı vagonların ray içindeki hareketi ile sağlanmaktadır ki burada sahne perdesinin motorunun görevini kas gücü alır.Sahne perdesi sistemleri daha çok motorlu ve manuel sahne perdesi sistemleri olarak ayrılabilir.

Sahne Perdesi Fiyatları nedir? : 

Birçok parçadan oluşan ve uygulandığı mekanda yıllarca kalabilen bir üründür.Burada sizin sahne ölçüleriniz ,seçeceğiniz kumaş , kullanmak istediğiniz mekanizma türü (motorlu veya manuel),motor markası gibi birçok unsur fiyata etki etmektedir.Sizde sahneleriniz için en uygun fiyata en kaliteli perdeye sahip olmak istiyorsanız Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Hangi Kumaşları kullanmaktasınız? : 

Sahne perde olarak kullandığımız kumaş türü genel manada Kalın Kadife kumaştır.Fakat bazı uygulamalarda müşteri tarafından daha uygun ürün tercihi olarak süet veya yalancı kadife dediğimiz kumaşlarda kullanmaktayız.

Hangi Şehirlere Hizmet Vermektesiniz?

Şirketimiz istanbul merkezlidir.İstanbul başta olmak üzere Tüm şehirlerimize ve yurtdışına alanında uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

 

Son Teslim Edilen Projeler

Tokat Turhal Kız Meslek Lisesi

Özden Cengiz Anadolu Lisesi

Beşiktaş Belediyesi

Cumhuriyet Koleji – Maslak